بژ یک رنگ محبوب جهانی برای دکوراسیون داخلی است. گرمای این رنگ به طراحی یک فضای نشیمن بسیار دلپذیر و پر از شادی و سبک کمک می‌کند. این رنگ نور را به خوبی منعکس می‌کند. بنابراین باعث می‌شود فضای زندگی بزرگتر به نظر برسد. رنگ بژ با انواع سبک‌هایی مانند کلاسیک، ویلایی و مدرن مناسب است. رنگ بژ از آن دسته رنگ‌هایی است که اگر به درستی با نور و رنگ مناسب همراه شود درخشندگی زیبایی خواهد داشت. آیا به گنجاندن رنگ بژ در طرح رنگ خود فکر می‌کنید؟ این مقاله به شما کمک می‌کند تا از کلید و پریز بژ هوشمندانه‌تر استفاده کنید.

رنگ بژ در طراحی داخلی

انتخاب درست طیف رنگی، عنصر اصلی در دکوراسیون فضا است. رنگ بژ انعطاف پذیرترین رنگ است. رنگ بژ را رنگ قهوه‌ای روشن با تنتور کرم ملایم می‌دانند. این رنگ نوعی الگوی کلاسیک در دکوراسیون داخلی است، زیرا لحنی ملایم خنثی دارد که با دکوراسیون اتاق نشیمن و نیز دکوراسیون بوتیک لباس بسیار مناسب است. از سوی دیگر، رنگ بژ اغلب دست کم گرفته می‌شود و بیش از حد خسته کننده و ساده به نظر می‌رسد. با این حال، طراحان حرفه‌ای معتقدند که رنگی عالی برای کار است، زیرا به طور ایده‌آل با تقریباً تمام رنگ‌ها ترکیب می‌شود.

گام اساسی برای ایجاد یک پالت خنثی، رنگ بژ است. این رنگ یکی از انتخاب‌های محبوبی است که برتری خود را ثابت کرده و می‌تواند در پشت هر سبک یا طرح رنگ ثانویه هماهنگی ایجاد کرده و گرما بخش باشد. رنگ بژ هم ملایم و هم آرامش بخش است و زیبایی را با خود حفظ می‌کند. در واقع تطبیق‌پذیری این رنگ باعث شده تا به راحتی با پارچه‌ها و مبلمان منحصر به فرد ست شود و آزادی عمل برای طراحی فراهم می‌کند.

چگونه رنگ بژ را در فضای داخلی اعمال کنیم؟

رنگ بژ هدیه طبیعت است، تنتورهای آن را می‌توان در ماسه‌های درخشان بیابان و همچنین در رنگ‌آمیزی گیاهان و حیوانات مشاهده کرد. همچنین بسیار نزدیک به رنگ پوست انسان است. رنگ بژ بسیار هماهنگ است. بنابراین، می‌توان آن را به راحتی به عنوان پایه‌ای برای هر راه حل رنگی در هر محل در نظر گرفت. به همین دلیل است که رنگ بژ اغلب در آپارتمان‌ها و خانه ها، ادارات و حتی بیمارستان ها استفاده می‌شود.

جزئیاتی مانند کلید و پریز به رنگ بژ را می‌توانید در دکوراسیون اتاق نشیمن اعمال کنید، زیرا این مکان برای گردهمایی‌های خانوادگی است و آرامش در اینجا بسیار مورد نیاز است. جدای از آن، بژ از نظر بصری محل را بزرگ می‌کند و این یک راه حل عالی برای اتاق‌های نشیمن کوچک است. علاوه بر این، اگر برخی از تأکیدات رنگ روشن را به آنها اضافه کنید، این مکان قطعاً یک ویژگی خاص خواهد داشت.

همچنین رنگ بژ برای تزئین اتاق خواب ایده آل است. ظرافت آن باعث آرامش و تازگی می‌شود. ترکیب جزئیات بژ رنگ با مواد طبیعی مانند چوب، پارچه و پشم، فضایی با ظاهری دنج ایجاد می‌کند.

رنگ بژ برای آشپزخانه نیز خوب است. در چنین مواردی باید به مبلمان با تنتور بژ روشن و کف چوبی تیره توجه کرد. چنین دکوراسیونی بسیار مورد ستایش خانم‌های خانه‌داری است که زمان زیادی را در آشپزخانه سپری می‌کنند، است.

همچنین برای تزئین حمام اگر از ترکیب رنگ بژ را با تنتورهای طلایی استفاده کنید جذابیت خیره کننده‌ای ایجاد می‌کنید. این کار به بزرگنمایی بصری محل و ایجاد براقیت سلطنتی در دکوراسیون کمک می‌کند.

استفاده از جزئیات به رنگ بژ برای دکوراسیون دفاتر کار نیز عالی است، زیرا باعث آرامش و راحتی می‌شود و این امر مستقیماً بر کیفیت کار تأثیر می‌گذارد. چنین فضای داخلی نشان دهنده قدرت و آرامش است.

دیوار سفید و کلید و پریز بژ

نتیجه ترکیب این رنگ‌ها یک اثر آرامش بخش است. چنین ترکیبی اغلب در یک اتاق نشیمن که جادارتر و روشن‌تر به نظر می‌رسد استفاده می‌شود. استفاده از جزئیات بژ رنگ دیگر مانند کوسن، فضایی داخلی همچون یک فنجان شیرقهوه گرم را تداعی می‌کند.

دیوار آبی روشن و کلید و پریز بژ

ترکیب دیوار آبی روشن و جزئیاتی به رنگ بژ، چنین ترکیب رنگی توسط خود طبیعت ارائه شده است. در دریا و شن و ماسه در ساحل دیده می‌شود. این ترکیب برای ایده طراحی حمام بسیار جذاب است، جایی که بهتر است از رنگ‌های روشن بژ و آبی روشن استفاده کنید تا احساس خنکی جزئی ایجاد کنید و از نظر بصری محل را بزرگ کنید. در این مورد دو رنگ با هم نسبتا طبیعی به نظر می‌رسند. آنها گویی در بین یکدیگر شناور هستند. اگر چنین محلول رنگی را برای اتاق خواب انتخاب می‌کنید، باید از تنتورهای عمیق تر استفاده کنید، به عنوان مثال. دیوارها به رنگ شنی، کلید و پریز به رنگ بژ و پرده‌های آبی روشن و یک فرش.

دیوار خاکستری و کلید و پریز بژ

این نوع ترکیب در اتاق نشیمن خوب به نظر می‌رسد. سبک و در عین حال کمی سرد است و فضای داخلی را پر نشان می‌دهد. چنین ترکیب رنگی برای فروشگاه‌های لباس‌ و مد نیز مناسب است. این ترکیب اجازه می‌دهد تا به ترکیب رنگ‌های دیگر در پس زمینه فضا به خوبی نمایش داده شود. مبلمان با عناصر فلزی و همچنین آینه و شیشه فراوان در چنین فضای داخلی عالی به نظر می‌رسد.

نتیجه گیری

استفاده از کلید و پریز به رنگ بژ در فضای داخلی فرصتی را برای خودنمایی در دکوراسیون خانه فراهم می‌کند. ترکیبات بی پایانی از بژ با رنگ‌های دیگر وجود دارد. چنین فضای داخلی همیشه نفیس به نظر می‌رسد و احساس راحتی را فراهم می‌کند. این رنگ بعد از چند ماه شما را اذیت نمی‌کند و بعد از چند سال از مد نمی‌افتد. رنگ بژ پایه‌ای عالی است که امکان ترکیب رنگ‌ها و پارچه‌های (مبلمان، فرش، پرده و…) مختلف را فراهم می‌کند.

امتیاز شما برای ما ارزشمند است. برای امتیاز کلیک نمایید!
[کل: 3 میانگین: 5]

مطالب مشابه

سبک زندگی

بیشتر بخوانید…