بدون دیدگاه

الکسا! چند روز تا عید مانده؟

برای کسانی که با تقويم ميلادی زندگی می‌کنند، حتما ايام کريسمس و تعطيلات سال نو ميلادی اهميت زيادی دارد. همين موقع از سال است که بسياری از کسانی که دور از خانواده‌ی خود هستند، با استفاده از موقعيت تعطيلات فرصت دورهمی در خانه را از دست نمی‌دهند. برای ايشان حتما شنيدن ترانه‌ی «شگفت‌انگیزترین وقت سال» از اندی ویلیامز دوست‌داشتنی و پر از خاطره است. مخصوصا که در اين ترانه او از تلألو و گرمی قلب‌ها هنگامی که افرادی که دوست‌داشتنی‌اند دور و بر آدم هستند، می‌خواند. حالا تصور کنيد که «الکسا» قلب خانه است و می‌تواند شادی‌بخش فضای خانه بشود و به آن گرمای دو چندان بدهد.

در اين يادداشت بامزه‌ترین چیزها و کارهايی را که می‌توان در روزهای منتهی به سال نو و تعطیلات کریسمس از الکسا درخواست کرد، مرور می‌کنيم. البته، بايد به خاطر سپرد که قبل از هر درخواستی بايد الکسا را صدا زد.

از سؤالاتی است که می‌توان از الکسا پرسید، تعداد روزهای باقی‌مانده تا کریسمس است. بعد از این پاسخ داد،  می‌پرسد که آیا می‌خواهيد با بابانوئل حرف و گپ بزنيد. حتا می‌توان از الکسا خواست تا تقویم روزشمار را مرور کند يا برای شما مشغول خواندن سرود کریسمس بشود. جالب‌تر این که از سن و سال بابانوئل هم خبر دارد. نگران مقدار کالری موجود در پودینگ کریسمس هستید؟ اين را هم می‌توان از الکسا پرسید. دوست داريد فیلم ببينید؟ از الکسا بخواهید تا بهترین فیلم مناسب کریسمس را به شما پیشنهاد دهد. به همین راحتی!

از چيزی خوش‌تان نمی‌آید؟ از الکسا بخواهید تا اوضاع را روبه‌راه کند

اگر اوضاع آن‌طور که می‌خواهید پیش نمی‌رود، کافی‌ست از الکسا بخواهید تا بحث را عوض کند. در ادامه، شما چنین پاسخ‌های سرگرم‌کننده‌يی دریافت می‌کنید:

  • خوب، موضوع را تغییر می‎دهیم. حیوان مورد علاقه‌ی من هشت‌پاست. تو چه جانوری را دوست داری؟ چرا؟
  • حتما، الان موضوع را عوض می‌کنیم. به نظرت خامه باید زیر مربا باشد یا روی مربا؟ زود باش بگو! دليل‌ات چيست؟
  • خوشحال‌ام که می‌توانم کمک کنم. وقت تغییر موضوع است. اگر ابرقدرت بودی، دوست داشتی چه قدرتی داشته باشی؟ چرا؟
  • خوب، یک سؤال بحث‌برانگیز! فیلم «دراکولای برام ستوکر» مخصوص شب کریسمس است؟ ؛))

بهترین مهارت‌های الکسا در کریسمس

الکسا به همان خوبی که پاسخ فرمان‌های شما را می‌دهد، مهارت‌های جالبی هم دارد. مثلا می‌توانید از او بخواهید تا صدای باران را پخش کند یا یک لطیفه تعریف کند.

بلندگوی هوشمند آمازون الکسا.

شعر ترانه يادت رفته است؟

این بازی را در جمع خانواده یا دوستان‌تان می‌توانید انجام دهید. قسمتی از متن یک ترانه یا خواننده‌ی آن را حدس بزنید و امتیاز دریافت کنید و اگر هر دو را درست حدس بزنید، امتیاز بیشتری بگیرید. جالب‌تر این که این بازی را می‌توانید به طور آن‌لاین از طریق آمازون اکو در هر کجا که هستید انجام دهید.

الکسا هم از شما پرس‌وجو می‌کند!

الکسا از شما سؤال‌های جذاب و خنده‌دار می‌کند و اين‌طوری همه‌، از پير و جوان و حتا بچه‌ها، حسابی سرگرم می‌شوند. خوب است که در مهمانی‌های کریسمس کودکان خود را با این بازی سرگرم‌کننده سر کار بگذاريد ؛)

از الکسا در باره‌ی بابانوئل بپرسید

شما می‌توانید پاسخ سؤال‌هایتان را از الکسا بگیرید، اما با آمدن ماه دسامبر او به شما برای پیدا کردن بابانوئل کمک می‌کند. از الکسا بپرسید: «بابانوئل کجاست؟» یا «بابانوئل کی به خانه‌ی ما می‌آيد؟» پاسخ او چيست؟ خوب، او می‌گويد که که بابانوئل در قطب شمال است. بعد، حتا می‌توانيد از او بخواهید حقایقی را در باره‌ی او برایتان تعریف کند. حتا می‌توان با کمک الکسا به بابانوئل زنگ زد و برايش پیغام صوتی گذاشت تا بچه‌های بهانه‌گير در انتظار بابانوئل کم‌تر بی‌تابی کنند!

با الکسا به ديگران محبت کنید

این قابلیت الکسا چندین پیشنهاد را پیش روی‌ شما می‌گذارد تا مهربانی‌تان را در کریسمس با دیگران تقسیم کنید. این ایده‌ها به صورت روزانه به شما پیشنهاد می‌شوند. تمام چیزی که نیاز دارید این است که فرمان مربوط به این قابلیت را به الکسا بدهید تا او چند مورد را به شما پیشنهاد کند.

الکسا از فیلم‎های مخصوص شب کریسمس می‌گوید

الکسا فهرستی از پنجاه پرسش را در باره‌ی فیلم‌های کریسمسی به خاطر سپرده که نتيجه‌ی گفت‌وگو با او در اين باره می‌تواند برای طرف‌داران فیلم و سینما، جذاب و سرگرم‌کننده باشد. مراقب باشيد که به اين خاطر تمام وقت خود را صرف گپ و گفت سینمايی با الکسا نکنید!

مهمانی سال نو با الکسا

الکسا می‌تواند عادت‌های روزمره‌تان را آن طور که می‌خواهید تنظیم کند. برای مثال، می‌توان چنان زمان‌بندی کرد که ترانه‌ی دل‌خواه در تعطیلات پخش شود یا اگر ريسه‌های چراغانی در خانه نصب شده، آن‌ها را خاموش و روشن کند و نورشان را عوض کند.

شمارش معکوس تا کریسمس

همیشه کودکان برای مناسبت‌های هیجان‌انگیزی مثل کریسمس لحظه‌شماری می‌کنند و مدام در باره‌‌اش از پدر و مادرشان می‌پرسند. الکسا می‌تواند به شما جواب دهد که چند روز تا عيد مانده است ؛)

مطالب مشابه

سبک زندگی

بیشتر بخوانید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست