گزارش سال ۲۰۱۹ و خانه‌های هوشمند

راهنمای سال ۲۰۱۹: سیستم خانه‌ی هوشمندتان را با چه دستگاه‌هايی که بتوان آن‌ها را از راه دور و از طریق هاب مرکزی و یا تلفن هوشمند کنترل کرد، تجهيز می‌کنيد؟

این سیستم معمولا از شبکه‌ی وای‌فای یا بلوتوث برای ایجاد ارتباط بین دستگاه‌های هوشمند استفاده می‌کند تا بتوانید فرمان‌های خود را صادر کنید. در واقع، زمانی که شما وای‌فای یا بلوتوث و حداقل یک دستگاه هوشمند داريد که می‌توانید آن را با گوشی هوشمند یا هاب مرکزی کنترل کنید، سیستم خانه‌ی شما هوشمند است. به همین سادگی!

زمانی که چنين تجهیزاتی در دسترس شما هستند، برخورداری از یک سیستم خانه‌ی هوشمند ایده‌يی فوق‌العاده و در دسترس به نظر می‌رسد. با اين حال، يک سوال مطرح است که چرا فرآيند کنترل و مدیریت را به ربات‌ها و کامپیوترها نسپاریم؟

مراقبت از اعمال روزانه‌يی چون شست‌وشو، پخت‌وپز، تمیزکاری، خشک‌شویی و نظير اين‌ها با استفاده از تجهیزات هوشمند باعث می‌شود تا بتوانید در وقت و هزینه صرفه‌جویی کنید.

طبق تحقیقاتی که دولت آمریکا از سال ۲۰۱۴ انجام داده است، حدود ۲۵ درصد انرژی مصرفی خانگی غیرضروری‌ست. خانه‌ی هوشمند به کاهش این کميت کمک می‌کند. طبق گفته‌ی اتحادیه تجهیزات متصل به شبکه (CDA)، تکنولوژی‌های خانه‌ی هوشمند به کاهش مصرف انرژی بیش از ۳۰ درصد کمک می‌کند و این کاهش ۳۰ درصدی برای یک خانه‌ی متوسط در انگليس به معنای صرفه‌جويی به اندازه‌ی ۴۵۰ دلار در سال است.

۷۱ درصد مردم انگليس حداقل ۲ محصول هوشمند در خانه‌هایشان دارند. این تعداد رو به افزایش است. خوب است بدانید که استفاده از بلندگوهای هوشمند از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ در انگليس طبق گفته‌ی یوگاو (YouGov) دو برابر شده است.

هزینه و مزايای اتوماسیون خانگی

لازم است قبل از خرید وسیله‌های هوشمند مانند دماسنج یا زنگ‌های ویدیویی قیمت‌شان را برآورد کنید. به همين خاطر به محتوای جدول زير و قيمت تقريبی انواع محصولات (بر حسب پوند انگليس) توجه کنيد (تهيه‌کننده‌ی جدول جاش جکمن و ناشر آن آمازون است).

جدول۱: برآورد بودجه‌ی لازم برای هوشمندسازی در بخش‌های مختلف خانه.

هم‌اکنون فرصت مناسبی‌ست برای مرور فهرست‌وار انواع مزيت‌های سیستم‌های خانه‌ی هوشمند:

 • صرفه‌جويی در مصرف انرژی و هزینه: انرژی مصرفی در خانه تا ۳۰ درصد کاهش می‌يابد و منجر به صرفه‌جويی ۴۵۰ دلار در سال خواهد شد.
 • خورسندی و رضایت: طبق تحقیقات انجام شده، ۹۸ درصد از افرادی که از وسیله‌های هوشمند استفاده می‌کنند، از تجربه‌ی کاربری خود بسیار راضی بوده‌اند.
 • امنیت بیش‌تر: طبق برآوردی که در سال ۲۰۱۲ پروفسور ژوزف بی کان در باره‌ی پرونده‌ی سرقت‌ها انجام داده، ۶۰ درصد از سارقان برای دزدی به سراغ چيزی که مجهز به سيستم هشداردهنده است، نمی‌روند.
 • آسودگی خاطر: شما با داشتن سیستم خانه‌ی هوشمند امنیت بیشتری دارید. طبق برآوردهایی که
  در سال ۲۰۱۷ انجام شد، سیستم امنیتی در خانه‌های هوشمند ۸۹ درصد سارقان را از دزدی بازداشته است.
 • استقلال بیشتر برای افراد مسن: تجهیزاتی مثل پرده هوشمند، ترموستات هوشمند، زنگ‌های ویدیویی، بلندگوهای هوشمند، زندگی روزمره را برای افراد مسن و کم‌توان راحت‌تر می‌کنند.
 • راحتی: در یک خانه‌ی هوشمند شما می‌توانید همه چیز را از جمله قهوه‌ساز، تلویزیون و چراغ‌های روشنایی با صدایتان کنترل کنید. فقط کافی‌ست تا هر چیزی را لازم داريد، فرا بخوانید.

البته همراه این مزایا معایبی هم در کار است. جدول زير ديدگاه‌های موفق و مقابل روبه‌روی هم گذاشته شده‌اند. در بخش‌های بعدی اين مطلب، ضمن مرور کاربردهای مختلفی که برای اتوماسيون و هوشمندسازی سامانه‌های خانگی متصور است، برترين گزينه‌های بازار در سال ۲۰۱۹ معرفی می‌شوند.

نظرات مخالف نظرات موافق
هزينه‌ی اوليه‌ی قابل توجه کمک به صرفه‌جويی مالی
برای یادگیری روش کاربری به کمی زمان نیاز دارد زندگی راحت‌تر و خوش‌آیندتر
بدون حفاظت مناسب، قابل هک شدن است. استقلال بیش‌تر
امنیت بالاتر
آسودگی خاطر بیش‌تر
ایجاد رضایت تقريبا تضمینی

جدول۲: نظرات موافق و مخالف در باره‌ی مزايا و معايب خانه‌ی هوشمند

هاب خانه‌ی هوشمند

اين ابزار وسيله‌يی قابل حمل برای انجام امور کنترلی‌ست که واسطه‌ی ارتباط کاربر است با هر وسیله‌ی تحت پوشش. هاب‌ها الزاما با تمام سیستم‌های خانه‌ی هوشمند سازگار نیستند و کاربر می‌تواند از یک برنامه‌ی کاربردی روی گوشی هوشمند خود برای کنترل تجهیزات استفاده کند.

اگر شما تنها یک یا دو وسیله‌ی هوشمند دارید، احتمالا نیازی به هاب ندارید، اما اگر به دنبال یک سیستم امنیتی فراگيرتر و هوشمندتر هستید، حتما به یک هاب نیاز دارید تا لذت بهره‌برداری از قابليت‌هايش را بچشيد.

آمازون اکو پلاس نسل دوم (Amazon Echo Plus)، بهترین هاب از میان دیگر هاب‌های خانه‌ی هوشمند است. اکو پلاس تنها یک هاب نیست، بل‌که به عنوان یک بلندگو و یک دستیار مجازی می‌تواند صدای شما را تشخیص دهد و هم‌چنین به عنوان منبعی برای پخش موسيقی، خبرهای تازه و اعلام وضع آب و هوا کارایی دارد.

این هاب با چراغ‌ها و کليد و پريزهای هوشمند و سیستم‌های امنیتی هوشمند سازگار است و یک حس‌گر دما درون آن تعبیه شده و دارای زمان‌سنج و زنگ خطر است. با داشتن این هاب می‌توانید دمای دل‌خواه خود را در خانه تنظیم کنید و به زمان‌بندی دقیقی در زندگی روزمره برسید.

هاب آمازون اکو پلاس نسل دوم.

سیستم امنیتی هوشمند

اگر تمايل داريد با جديدترين تکنولوژی‌ها به راحتی از خانه‌ی خود محافظت کنید، نياز به ابزارهايی هم‌چون انواع دوربین‌ها، قفل‌های امنیتی، آشکارسازهای حرکتی، حس‌گرها، زنگ‌های ویدئویی و … داريد که همه‌شان با یک هاب یا یک برنامه‌ی کاربردی قابل کنترل هستند. تمام این تجهیزات امنیت و آسایش را برای شما و خانواده‌تان هديه می‌آورند. برای يادآوری اهميت سيستم امنیتی در خانه، باز به گزارش‌های موجود مراجعه کنيد که بر اساس داده‌های آن‌ها ۸۹ درصد از سارقان سیستم امنیتی خانه‌ی هوشمند را مانعی برای اهداف‌شان دیده‌اند.

يکی از خوب‌ترين سيستم‌های امنيتی مخصوص خانه، سیستم امنیتی وری‌شور (Verisure) است که توسط یک تیم متخصص در تمام طول سال مدیریت و نظارت می‌شود. اين سيستم دارای دو دوربین آشکارساز تصویر، چهار حس‌گر در و پنجره و یک ماشین دود است که هر يک را می‌توان از طریق تلفن همراه کنترل کرد.

محصولات سیستم امنیتی وری‌شور.

زنگ خطر هوشمند

شما با استفاده از تلفن همراه‌تان می‌توانید وضعیت فعال بودن يا غيرفعال بودن زنگ خطر هوشمند را کنترل کنید. به اين ترتيب، می‌توان صدور اعلان‌های اشتباه را که باعث بی‌اعتمادی نيروهای انتظامی می‌شود، محدود کرد. اگر برای پاسخ‌دهی به اعلان‌ها وقت کافی ندارید و نگران هستيد که در موقع لازم در دسترس هستيد يا نه، می‌توانید زنگ خطر هوشمند را در وضعیتی قرار دهید که فقط به شرط حصول اطمينان پيام هشدار صادر کند، مثلا زمانی که یک پنجره شکسته می‌شود.

مسأله‌ی دیگر این است که سرقت تنها موردی نیست که نيازمند فعال کردن زنگ خطر است. صدور اعلان هشدار برای استشمام دود و پراکنده شدن منواکسيد کربن نیز از ضرورت برخوردار است.

زنگ خطر هوشمند آرلوپرو۲ (Arlo Pro 2) وسیله‌يی بی‌سیم است که می‌تواند به دستیارهای آمازون، گوگل و  اپل متصل شود و يک واسط نمايش تصويری هم دارد. این وسیله‌ی ارزان‌قيمت با محدوده‌ی دید ۱۳۰ درجه و دقت ۱۰۸۰ پیکسل مناسب‌ترین انتخاب برای کاربران است.

اگر می‌خواهيد از خانه‌تان مقابل تهديدهای بی سر و صدا و خاموش محافظت کنيد، سامانه‌ی نسل دوم پروتکت محصول نست (Nest Protect) يک گزينه‌ی عالی‌ست. اين سيستم می‌تواند با اعلان پيام هشدار به گوشی همراه کاربر او را از وجود هر گونه خطری، مانند انتشار گاز خبردار کند و امکان نظارت کامل در هر شرايطی را فراهم می‌آورد. اين سامانه چه با اتصال به شبکه‌ی برق چه با استفاده از يک باتری که عمر طولانی دارد، تا مدت‌های مديدی می‌تواند باعث آسودگی خاطر شما شود.

زنگ خطر هوشمند آرلوپرو۲.

دوربین‌های هوشمند

هنگامی که قصد نظارت بر خانه‌تان و یا کنترل فرزندان و حیوان خانگی‌تان را دارید، دوربین‌های هوشمند می‌توانند هر گاه که در خانه نیستید گوش و چشم شما باشند. برخی از دوربین‌های امنیتی از این قابليت برخوردار هستند که بين کاربر و اعضای خانواده‌‌اش که در خانه هستند، ارتباط برقرار می‌کنند. با اين امکان حتا می‌توانيد با ايجاد سر و صدا کسی را که به طور غيرمجاز به خانه‌تان وارد شده، بترسانيد و فراری دهيد.

اسمارت‌کم محصول نئوز (Neos SmartCam) مناسب‌ترین دوربین هوشمند در بين تمام دوربین‌هاست. جالب است بدانید که قیمت این دوربین بسیار پایین است و هر قابلیتی را که از یک دوربین انتظار دارید، می‌توانید در این محصول پیدا کنید. دقت ۱۰۸۰ پیکسل، دید ۱۱۰ درجه و قابلیت بزرگ‌نمایی ۸ برابری از امکانات این دوربین فوق‌العاده اند. این دوربین می‌تواند ویدئوهای ۱۲ ثانیه‌يی را به مدت دو هفته ذخیره کند. قابلیت دید در شب تا ۹ متر و هم‌چنین امکان اتصال به آمازون الکسا از دیگر قابلیت‌های آن است.

دوربین هوشمند اسمارت‌کم محصول نئوز.

قفل هوشمند

شما با استفاده از تلفن همراه خود به راحتی می‌توانید قفل‌های هوشمند را از راه دور کنترل کنید و از قفل بودن در خانه‌تان مطمئن شوید. بنابراین حتا اگر کلید‌تان را هم فراموش کنيد، باز می‌توانيد به خانه‌ی خود وارد شويد.

قفل‌های هوشمند آگوست اسمارت لاک پرو (August Smart Lock Pro) جزء چشم‌گیرترین کالاها در بازار محصولات هوشمند به حساب می‌آیند. این قفل روی قفل موجود يک در نصب می‌شود و هر وقت هم که بخواهید می‌توانید مانند گذشته در را با استفاده از کلیدتان باز کنید.

این محصول به هاب‌های هوشمند گوگل، آمازون و اپل متصل می‌شود. به این ترتيب، دستیار گوگل یا الکسا صدايتان را تشخیص می‌دهند و برای تغيير وضعیت قفل مطابق درخواست شما، فرمان عملياتی صادر می‌کنند.

قفل‌های هوشمند آگوست اسمارت لاک پرو.

آیفون‌های ویدئویی

اگر فردی زنگ خانه‌ی شما را بزند و شما در خانه نباشید، این آیفون به تلفن همراه‌تان تماس می‌گیرد و به شما این امکان را می‌دهد تا با آن فرد هر کجا که هستید صحبت کنید. این قابلیت باعث کاهش احتمال سرقت می‌شود. اوقاتی که در خانه نیستید و بسته‌ی پستی دارید، می‌توانید با مأمور پست حرف بزنيد و به او بگوييد تا بسته‌تان را کجا بگذارد یا به چه کسی بسپارد. بعضی از آیفون‌ها دارای قابلیت تشخیص چهره هستند. به این معنی که می‌توانند این امکان را برای شما فراهم کنند تا متوجه شوید چه کسی بیرون خانه ایستاده، بدون این که او متوجه شود شما زير نظر داريدش.

زنگ ويدئويی رینگ ۲ از محصولات برگزيده‌يی‌ست که با وضوح تصوير ۱۰۸۰ پیکسل و قابلیت دید در شب با برد ۴ متر امکان نظارت بر موقعيت در ورودی خانه را در هر زمانی از شبانه‌روز به خوبی فراهم می‌کند. اين سيستم از يک حافظه‌ی يک ماهه برای ضبط تصاوير هم برخوردار و قيمت‌اش در مقايسه با محصولات مشابه مناسبت‌تر است.

زنگ ويدئويی رینگ ۲.

دماسنج هوشمند

شما با داشتن دماسنج هوشمند می‌توانید به راحتی از هر جا که هستید دمای خانه‌ی خود را تنظیم کنید. هم‌چنین در روزهای تابستان و زمستان ديگر نيازی نيست که نگران گرما يا سرمای زياد هوای خانه باشيد وقتی تازه از راه می‌رسيد. چرا؟ چون قبل از رسیدن به خانه دمای خانه‌تان را تنظیم می‌کنید.

دماسنج نسل سوم نست را می‌توان به عنوان به‌ترین دماسنج معرفی کرد. دماسنج نست دارای قیمتی معقول و ظاهری ایده‌آل و مطابق روز است. این دماسنج با قابلیت‌هایی که دارد به راحتی سطح کیفی زندگی شما را بالا می‌برد. شما از طریق تلفن همراه‌تان می‌توانید دمای خانه خود را به کمک اين ابزار تنظیم کنید، مثلا وقتی که در راه برگشت به خانه ايد، می‌توانید فرمانی را صادر کنید تا دماسنج دمای دل‌خواه شما را تنظیم کند.

دماسنج نسل سوم نست.

بلندگوهای هوشمند

بلندگوهای هوشمند از آن نوع بلندگوهايی نيستند که بزرگ‌ترهای خانواده قبلا داشتند. ضمن اين که کیفیت پخش موسیقی بلندگوهای هوشمند بسیار عالی‌ست، از امکاناتی بهره می‌برند که فراتر از قصه‌ی پخش موسیقی‌ست. شما با این بلندگوها می‌توانید خانه‌ی هوشمند خود را کنترل کنید. به کمک آن‌ها حتا می‌توان زنگ ساعت و امکان صدور پيام یادآوری را تنظیم کرد و از هر چیزی مثل وضعیت آب و هوا یا اخبار آگاه شد. اين محصول آن‌قدر محبوب شده که استفاده از آن در انگليس در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ نسبت به گذشته دو برابر شده است.

اکو دات محصول آمازون با درگاه‌های اتصال بلوتوث و وای‌فای از به‌ترین وسیله‌ها برای خانه‌ی هوشمند است. این ابزار کوچک با پوشش پارچه‌يی به راحتی با هر وسيله‌ی دیگری سازگار و قابل تطبيق است. بلندگوهای نست هم گزينه‌ی ديگری پيش رو می‌نهند که به راحتی قابل تنظیم هستند. از آن‌ها می‌توان برای برقراری و دريافت تماس تلفنی هم استفاده کرد.

بلندگوی هوشمند اکو دات.

لامپ‌های هوشمند

خانه‌ی خود را با نصب چراغ‌های هوشمند روشن‌تر کنید. این لامپ‌ها چه از طریق فرمان صوتی چه با یک لمس به صورت دستی یا اتوماتیک قابل تنظیم هستند. شما به آسانی می‌توانید نور این چراغ‌ها را تنظیم کنید، رنگ‌شان را عوض کنید و حتا نگران روشن ماندن آن‌ها در مواقعی که خانه نیستید، نباشید. روشنايی این لامپ‌ها را از هر جای دل‌خواه می‌توان تنظیم کرد.

لامپ‌های فیلیپس محصولاتی تمام و کمال هستند. شما با پرداخت حدود ۴۸ پوند می‌توانید دو لامپ هوشمند فيليپس را همراه با يک هیو بریج (Hue Bridge) بخری. هيو بريج یک هاب مرکزی برای لامپ‌های شماست. به اين ترتيب، می‌توانید با استفاده از دستیارهایی مثل گوگل، آمازون الکسا، سیری یا کورتانای مایکروسافت این لامپ‌ها را کنترل کنيد. فراتر از خاموش و روشن کردن، روشنايی اين چراغ‌ها را با يک طيف ۱۶ میلیون رنگی می‌توان تنظيم کرد.

لامپ هوشمند فیلیپس.

کلیدهای روشنایی هوشمند

کلیدهای روشنایی هوشمند سطح روشنایی خانه را یک پله بالاتر می‌برند. با استفاده از این کلیدها نه تنها می‌توانید وضعیت چراغ‌ها را تغییر دهید، بل‌که می‌توانید یک سناریو طراحی کنید تا نسبت به روشنايی محيط  در اوقات مختلف شبانه‌روز واکنش نشان دهند يا مثلا زمانی که سیستم امنیتی از وجود یک سارق باخبر می‌شود، لامپ‌ها را هم ناگهان روشن کنند.

کلید ديمر هوشمند فيليپس از سری هيو (Hue Smart Dimmer) يکی از برترین کليدهای هوشمند است. استفاده از اين ديمر هم‌راه با چراغ‌های هيو محصول فيليپس بيش‌ترين قابليت‌ها را برای تنظيم روشنايی و نور در اختيار می‌گذارد. این کلیدها را می‌شود هم به صورت يک دستگاه کنترل از راه دور به کار گرفت يا آن را به صورت متداول ساير کليدها روی ديوار نصب کرد. بهره‌برداری از اين کليد نياز به هيچ کاری برای نصب ندارد. تنها کافی‌ست در جعبه را باز کنيد، کليد را به ديوار بچسبانيد و از آن استفاده کنيد. به همین راحتی!

کلید ديمر هوشمند فيليپس سری هیو.

پریزهای هوشمند

یک پریز هوشمند این امکان را به شما می‌دهد تا لوازمی را که از نظر فنی هوشمند نیستند به شبکه  متصل کنيد. آن‌گاه و با واسطه‌ی اين پريز آن لوازم هم به تجهیزاتی هوشمند تبدیل می‌شوند. مثلا اتصال يک قهوه‌ساز با واسطه‌ی پریز هوشمند به شبکه اين امکان را فراهم می‌آورد تا طبق زمانی که مشخص می‌کنید، دستگاه روشن شود و به راحتی قهوه‌تان را حاضر کند. به همين ترتيب، می‌توانید اجاق برقی و خوارک‌پز را قبل از این که به خانه برسید روشن کنید تا غذايتان به محض رسيدن به خانه آماده‌ شود.

پریز هوشمند هایو (Hive) يکی از به‌ترین محصولات در نوع خود است. اين محصول با دستیارهای هوشمند آمازون و گوگل سازگار است. با استفاده از آن به راحتی می‌توان دسته‌يی از فرمان‌های اجرايی صادر کرد تا مثلا طبق يک برنامه‌ی معين سیستم تهویه‌ی هوا در نیمه‌شب غیرفعال شود. حتا می‌توان سطح امنیتی خانه را با این پریزها افزایش داد. برای مثال می‌توان برنامه‌يی تعريف کرد تا چراغ‎‌ها به طور خودکار چند بار در طول روز روشن شوند و وانمود کرد که کسی در خانه حضور دارد. به اين ترتيب، دزد گم‌راه می‌شود و فکر دزدی از خانه از سرش می‌پرد.

پریز هوشمند هایو.

ربات‌ها

ربات نسبتا بی سروصدا و باهوشی را تصور کنید که بدون دخالت شما خانه‌تان را از گرد و خاک پاک می‌کند، درست به خوبی يک جارو برقی، منتها با اين تفاوت که لازم نيست شما آن را به اين طرف و آن طرف ببريد. اين ربات‌های هوشمند کارشان را تا زمانی به خوبی انجام می‌دهند که جايی گرفتار نشوند يا در راه‌پله سقوط نکنند.

اکو-وکس (Ecovacs) يکی از به‌ترين ربات‌هاست که دارای چهار حالت برای پاک‌سازی‌ست. به کمک انواع هاب‌ها و دستيارهای آمازون یا گوگل و برنامه‌ی کاربردی اکو-وکس می‌توان به ربات‌ برنامه‌يی داد که در زمان معین و به روش مشخص‌شده مکانی را که در نظر داريد، تمیز کند.

ربات اکو-وکس.

پرده‌های هوشمند

پرده‌‌ی پنجره‌های خانه را هم می‌توان هوشمندانه کنترل کرد. باز و بسته بودن پرده‌ها و تنظيم سایه‌ی آن‌ها کاری‌ست که به راحتی حتا وقتی در تخت‌خواب‌تان دراز کشيده‌ايد یا روی مبل در حال استراحت‌ايد، به طور خودکار سامان داد. يک فرمان صوتی يا يک کليک در برنامه‌ی نصب‌شده روی گوشی برای تنظيم کردن سايه‌ی پرده‌ها کافی‌ست.

سامانه‌ی برخط کنترل پرده‌ی آژاکس (Ajax) از به‌ترین انواع پرده‌های هوشمند است. این پرده‌‌ی هوشمند با استفاده از انواع هاب‌های آمازون، گوگل، اپل و یا یک برنامه‌ی کاربرد نصب شده روی موبايل و تبلت يا حتا به کمک يک دستگاه کنترل از راه دور قابل تنظيم است.

سنسور پرده‌ی آژاکس.

تلویزیون‌های هوشمند

طبق گزارشی از آف‌کام، ۴۲ درصد مردم انگليس از تلویزیون‌های هوشمند استفاده می‌کنند. اين کميت مرتبا در حال افزایش است. در این روزگار نمی‌توان بی‌خيال تماشای برنامه‌های نت‌فلیکس، آی‌پلير بی‌بی‌سی یا پرايم‌ويدئو آمازون در تلویزیون شد. نمی‌شود از اين گذشت که مهم‌ترين وسيله‌ی سرگرمی در خانه هوشمند نباشد و به اينترنت وصل نشود.

تلویزیون‌های هوشمند نه تنها بهترین خدمات پخش ويدئويی را در اختیارتان می‌گذارند، بل‌که نسل جدید آن‌ها با قابلیت کنترل صدا عرضه می‌شود و حتا بعضی از آن‌ها برای دید بهتر صفحه‌ی منحنی دارند.

تلویزیون‌های ال‌جی ۶۵ اینچی از سری OLED دارای قابلیت پخش برنامه با کیفیت 4K است که چهار برابر با کيفيت‌تر از تکنولوژی اچ‌دی (HD) است. اين تلويزيون از بهترین محصول‌ها در نوع تلويزیون‌های هوشمند است. تماشای مسابقه‌ی فوتبال تیم محبوب‌تان با چنین کیفیتی بسیار لذت‌بخش خواهد بود. این مدل چهار درگاه اچ‌دی دارد و با دستيار آمازون اکو نيز کار می‌کند.

تلوزیون هوشمند ال جی سری OLED.

دستگاه کنترل از راه دور همه‌منظوره

نظرتان درباره‌ی دستگاه کنترل از راه دوری که می‌تواند انواع تلويزیون‌ها و هر وسیله‌ی هوشمندی را از جمله دماسنج، تجهيزات روشنایی، قفل‌ها و سيستم امنيتی را کنترل کند، چیست؟ دستگاه‌های کنترل از راه دور همه‌منظوره می‌توانند هوشمندتر از آن باشند که تصور می‌کنید. طراحی این کنترل‌ها می‌تواند چنان باشد که به عنوان یک هاب مرکزی عمل کنند.

شرکت لاجيتک در زمينه‌ی توليد انواع دستگاه‌های کنترل از راه دور سابقه‌ی طولانی دارد. می‌توان از نمونه‌ی هارمونی ايليت (Harmony Elite) محصول لاجيتک به عنوان بهترین محصول در ميان دستگاه‌های کنترل‌ از راه دور با برد طولانی نام برد. هم‌چنين با اين ابزار می‌توان انجام چند فعاليت را به صورت زنجيره‌وار و از پی هم سامان‌دهی کرد. مثلا در يک مهمانی چه‌طور و با چه ترتيبی موسيقی و ويدئو پخش شود، نور کم و زياد شود يا همين کارها به طور هم‌زمان از راه دور کنترل شوند. با این محصول می‌توان تلويزیون را با فرمان صوتی به آسانی کنترل کرد. اين قطعا یک تجربه‌ی لذت‌بخش خواهد بود.

دستگاه‌ کنترل از راه دور هارمونی ایلیت.

در باز کن خودکار پارکينگ

تصور کنید که در گاراژ خانه‌تان تنها با شنيدن صدای‌ شما که فرمان می‌دهيد باز يا بسته شود، واکنش نشان دهد. يا اين که در نظر بگيريد که با يک کليک در برنامه‌ی کاربردی بتوانيد باز و بسته شدن آن را کنترل کنيد. به اين ترتيب، حتا اگر کلید به همراه ندارید یا دستگاه کنترل از راه دور را فراموش کرده‌اید، هيچ جای نگرانی نیست. استفاده از این ترفند هم آسان‌تر است هم باعث تقويت سیستم امنیتی خانه‌تان می‌شود.

مِروس (Merros) عرضه‌کننده‌ی يکی از به‌ترین مدل‌ها در بین انواع در باز کن‌های خودکار است. این محصول می‌تواند به هاب‌های آمازون و گوگل متصل و به راحتی نصب می‌شود. اين ابزار در مواقعی که فردی غيرمجاز وارد خانه‌تان می‌شود، برای شما پيام هشدار می‌فرستد. هم‌چنین از هر مکانی می‌توان باز یا بسته بودن در گاراژ را چک کرد.

در باز کن خودکار مِروس.

جمع‌بندی

خوب، به اين ترتيب اگر تنها يک ابزار در خانه داشته باشيد که بتوان آن را از راه دور کنترل کرد، خانه‌تان مجهز به يک سيستم خانه‌ی هوشمند است. با اين حال، اگر می‌خواهيد هر چه بيش‌تر از دست‌آوردهای هوشمندسازی در خانه‌تان بهره ببريد، بايد دور و بر خودتان را هر چه بيش‌تر با نمونه محصولاتی که مرور شدند با کاربردهای مختلفی که دارند، پر کنيد. اين که تا چه حد پيش می‌رويد، دست خودتان است. در جمع‌بندی اين مطلب چند نکته برای راه‌نمايی به شما ارائه می‌شود تا ديد به‌تری برای تصميم‌گيری داشته باشيد. پيش از هر اقدامی بايد به اين توجه کنيد که چه چيزی برای شما اهميت دارد. اگر بين انتخاب چند ابزار و کاربردهای متفاوت سردرگم شده‌ايد، به مسيرهای پيش‌نهادی زير توجه کنيد.

 • – اولويت امنيت

اگر سيستم امنيتی خانه اولويت اول در خانه‌ی هوشمند شماست، بايد به فکر تجهيز خانه‌تان به اين ابزارها و امکانات باشيد: سامانه‌ی امنيت هوشمند با قابليت‌های نظارتی، در باز کن خودکار پارکينگ، زنگ ويدئويی. مجموعه‌ی اين تجهيزات بودجه در حدود ۳۲۵ پوند لازم دارد.

 • – صرفه‌جويی در مصرف انرژی

دنبال اين هستيد که انرژی را به شکل بهينه مصرف کنيد. چه ايده‌ی درخشانی! آن‌چه مورد نياز شماست، در اين مجموعه قرار دارد: دماسنج هوشمند، چراغ‌های هوشمند و دست‌کم يک پريز هوشمند. هزينه‌ی تهيه‌ی اين کالاها حدودا ۲۷۰ پوند است.

 • – اولويت سرگرمی

اگر تمايل داريد در خانه به شکلی متفاوت نسبت به گذشته سرگرم شويد، نيازمند اين تجهيزات هستيد: تلويزيون و بلندگوی هوشمند و دستگاه کنترل از راه دور همه‌منظوره. تهيه‌ی اين محصولات حدود ۲۷۰۰ پوند خرج بر می‌دارد. خيلی زياد است؟ اگر تلويزيون هوشمند را از اين فهرست کنار بگذاريد، هزينه‌ی خريد باقی محصولات به حدود ۲۰۰ پوند می‌رسد.

 • – اولويت راحتی و آسايش

اگر دنبال اين هستيد که بعد از هوشمندسازی خانه‌تان يک زندگی راحت‌تر را تجربه کنيد، بايد خانه‌ی خود را با اين وسيله‌ها و سامانه‌ها تجهيز کنيد: سيستم پرده‌ی هوشمند، بلندگوهای هوشمند، روبات پاک‌سازی، چراغ‌ها و کليدهای هوشمند، که بودجه‌ی لازم برای خريد آن‌ها در حدود ۷۴۰ پوند است.

حالا ديگر تصميم بگيريد. کالاهای مد نظر و ضروری را بخريد. ديگر خانه‌تان هوشمند است.

, , , , , , , , , , , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست