برچسب‌هايی برای دسته‌بندی لامپ‌های هوشمند

وقتی در خانه تعداد لامپ‌های هوشمند زياد است، کنترل روشنایی تک‌به‌تک‌شان بدون دسته‌بندی در برنامه‌ی هوشمند مخصوص مديريت آن‌ها و خيره شدن به رابط کاربری برنامه کاری‌ست گیج‌کننده. یکی از کارهايی که برای دسته‌بندی لامپ‌های هوشمند می‌توان انجام داد، استفاده از برچسب شکلک‌های مختلف است. با چسباندن طرح یک شکلک (Emoji) به لامپ به راحتی می‌توان آن را شناسايی، دسته‌بندی و کنترل کرد. مثلا لامپ‌های دارای برچسب موز را می‌توان برای روشنایی اتاق خواب در نظر گرفت.

برای مدیریت لامپ‌ها با شکلک‌ها، ابتدا باید برگه‌های برچسب‌ها را خريد. تهيه‌ی برچسب‌های مناسبی که کوچک و بندانگشتی هستند، کار راحتی‌ست. چسباندن اين شکلک‌ها روی لامپ‌ها تأثیر منفی بر آن‌ها نمی‌گذارد. اگر لامپ‌ها در آباژور نصب شوند که اصلا دیده نمی‌شوند. از طرفی، با توجه به این که لامپ‌های هوشمند از جنس ديود نوری (LED) هستند و مانند لامپ‌های قدیمی داغ نمی‌شوند، شکلک‌هایی که روی لامپ‌ها چسبانده می‌شوند نه می‌سوزند نه ذوب می‌شوند.

در هر خانه، می‌توان با اختصاص دادن دسته‌يیِ از شکلک‌ها لامپ‌های هر اتاق را در يک دسته قرار داد. برای مثال، می‌توان چراغ‌های اتاق نشیمن را با میوه نشانه‌گذاری کرد و چراغ‌های اتاق کار را با شکلک لبخند. و همين‌طور برای دسته‌بندی بقیه‌ی چراغ‌های خانه می‌توان از باقی شکلک‌ها استفاده کرد.

نمونه‌ای از شکلک‌های استفاده شده بر روی لامپ‌ها.

اين کار موقع جابه‌جا شدن و انتقال اثاثيه هم ياری‌رسان است. بدون این که لامپ‌ها به تنظیم مجدد نیاز داشته باشند، می‌توان آن‌ها را باز کرد و در محل جديد با همان دسته‌بندی دو باره نصب کرد. در حالی که بدون اين کار، وقتی لامپ‌ها بدون نشانه‌گذاری باز می‌شوند، اگر در محل جديد مشخص نباشد که چه لامپی کجا نصب می‌شود، دو باره به تنظيم نياز دارد.

بعد از انتخاب و انتساب شکلک‌ها به لامپ‌های هوشمند، در برنامه‌ی کاربردی بايد برای آن‌ها اسم انتخاب کرد. در برنامه‌ی مخصوص لامپ‌های هيو محصول فیلیپس، کاربر می‌تواند برای تمام لامپ‌های تحت کنترل نظير برچسب‌ها نام‌گذاری کند.

مدیریت تجهيزات هوشمند با اين شکلک‌ها حتا وقتی تعداد ادوات زياد نيست، کار مفيدی‌ست. به اين ترتيب، می‌توان با همين دسته‌بندی‌ها بعدا ادوات تازه‌يی به مجموعه اضافه کرد.

, , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست