بدون دیدگاه

نصب کلید لمسی هوشمند نستک در قوطی برق

  1. صفحه اصلی
  2. مسائل فنی و کاربردی
  3. نصب کلید لمسی هوشمند نستک در قوطی برق

در این مقاله قصد داریم طریقه نصب کلید لمسی هوشمند دو پل نِستِک را آموزش دهیم. نصب کلید برق بسیار ساده است. به طوری که با اندکی دانش قبلی و به کمک ویدیوها و مقالات آموزشی در عرض 5 دقیقه نصب و راه اندازی می شوند. راه اندازی این کلید برق لمسی هوشمند تنها در ۷ مرحله به سادگی صورت می‌گیرد. این آموزش هم در قالب محتوای ویدیویی و متنی و هم PDF راهنمای کلید لمسی هوشمند تهیه شده است. همه ی این موارد در این مقاله گردآوری شده تا شما بدون هیچ مشکلی صفر تا صد مراحل نصب کلید هوشمند خانه تان را طی کنید.

ابزارهای لازم برای نصب کلید لمسی:

کلید لمسی، پیچ‌گوشتی دو سو و فازمتر.

مرحله 1- تشخیص سیم های برق

ابتدا باید فیوز اصلی برق را وصل کنید. تا بتوانید سیم های فاز، نول و سیم های برگشتی از لامپ (بار) را به کمک فازمتر مشخص کنید. فراموش نکنید که بعد از مشخص شدن سیم‌ها، فیوز برق را قطع کنید.

در آموزش نصب کلید لمسی هوشمند دومین مرحله تشخیص نوع سیم ها به پوسیله فاز متر است. خدمات نصب کلید و پریز هم میتوانند در این راه به شما کمک کنند اما با کمی دانش اولیه و تماشای ویدیوهای آموزشی نصب کلید لمسی هوشمند می توانید این کار خودتان انجام دهید.

گام اول:‌ تشخیص سیم های برق

مرحله2- آماده‌سازی سیم‌های برق

بعد از اون باید به سراغ آماده کردن سیم ها بروید. به این معنی که اگر نیاز است روکش پلاستیکی سیم‌ها رو جدا کنید؛ و سیم‌های فاز و نول را برای اتصال به تغذیه کلید آماده کنید.

در روند نصب کلید لمسی گاهی ممکن است نیاز به سیم های بلند تری داشته باشید. برای این کار بهتر است سیم ها را از قبل آماده کنید.

گام دوم: آماده سازی سیم های برق

مرحله3- برداشتن درپوش شیشه‌ای کلید

برای این کار پیچ‌گوشتی دوسو را در شیار مشخص شده در قسمت پایین کلید قرار دهید. پیچ‌گوشتی را بچرخانید تا پنل شیشه‌ای جدا شود.

هنگام نصب کلید و پریزهای لمسی ـ به دلیل مجهز بودن به صفحه کریستال ـ نیاز است که صفحه کلید را بردارید.

گام سوم: برداشتن درپوش شیشه ای

مرحله4-اتصال سیم‌ها به کلید

توی این مرحله باید پیچ ترمینال های کلید را باز کنید. سپس، سیم‌های فاز و نول رو به ترتیب به ترمینال‌های L و N وصل‌کنید. همچنین، سیم‌های بار رو هم به دو ترمینال‌ L1 و L2 متصل کنید.

کلیدهای نستک دارای یک ورودی فاز (L)، یک ورودی نول (N) و به تعداد پل ها دارای ورودی مصرف کننده می باشد. هنگام نصب کلیدهای نستک کافیست سیم های مربوطه که از قبل نوع آن مشخص شده را به ترمینال ها متصل کرد.

گام چهارم: اتصال سیم‌ها به کلید

مرحله5-نصب کلید درون قوطی برق

حالا، کلید را درون قوطی برق قرار دهید. پیچ‌های چنگه با پیچ‌گوشتی ببندید تا کلید محکم در جای خود قرار بگیرد.

در نصب کلید لمسی هوشمند،‌ پس از اتصال سیم ها به ترمینال های مربوطه باید کلید را درون قوطی بزق قرار دهید و پیج ها را ببینید.

گام پنجم: نصب کلید درون قوطی برق

مرحله6-اتصال درپوش شیشه‌ای

حالا درپوش شیشه‌ای را روی کلید قرار داده و سپس آن را در جای خود محکم نمایید.

اخرین مرحله نصب کلید لمسی هوشمند اتصال در پوش شیشه ای است.

گام ششم: اتصال درپوش شیشه‌ای

مرحله 7-روشن کردن کلید

در آخر، با وصل کردن فیوز، برق کلید را متصل کنید و به راحتی صفحه کلید آن را لمس کنید.

اگر شما کلید منزل تان را از نوع هوشمند انتخاب کرده باشید حتما پس از نصب کلید لمسی هوشمند نیاز دارید که آن را با ریوت کنترل یا گوشی هوشمندتان تنظیم کنید. اگر مایل به انجام این کار هستید می توانید با مراجعه به این صفحه ویدیو آموزشی تنظیم ریموت کنترل یا گوشی هوشمند روی کلید نستک را گام به گام ببینید.

ویدیوی زیر نیز حاوی محتوای آموزشی نحوه سیم کشی کلید لمسی به وسیله جعبه های آموزشی می باشد. اگر به طور تخصصی در زمینه نصب کلید هوشمند ساختمان فعالیت دارید یا علاقه مند هستید، دیدن این ویدیو را به شما به شدت توصیه می کنیم. همچنین، پی دی اف راهنمای نصب کلید لمسی هوشمند را هم می توانید از همین جا دانلود کنید.

 

نصب کلید لمسی هوشمند در کنار پریز

گاهی اوقات نیاز است که یک مکانیزم در کنار کلید لمسی نصب شود. برای این کار باید یک سری استانداردهای فاصله گذاری را رعایت کرد. طبق این استاندارد، هنگام نصب کلید لمسی در کنار پریز فاصله مرکز تا مرکز قوطی های برق باید 91 میلی متر باشد.

ما در یک مقاله دیگر به نحوه ی نصب پریز برق پرداخته ایم. هرچند، شما می توانید با تماشای این ویدیو نحوه نصب کلید هوشمند در کنار پریز را بیاموزید.

فایل راهنمای نصب کلید لمسی هوشمند نِستِک را با پسوند PDF دانلود کنید.

امتیاز شما برای ما ارزشمند است. برای امتیاز کلیک نمایید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب مشابه

مسائل فنی و کاربردی

بیشتر بخوانید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست