بدون دیدگاه

يک سرگذشت موفق: پروژه‌های کانکس و شرکت ساند اند ویژن

شرکت انگليسی ساند اند ویژن (S & V) زمانی که برای اولین بار در حال نصب و اجرای سیستم لوترون بود، کانکس يا KNX را کشف کرد. این پروژه دارای سیستم روشنایی، گرمایش، پرده، سینما و شش دستگاه تلویزیون بود و حدود ۱۲۰۰۰۰ دلار می‌ارزيد. مشتريان‌شان از نمايش‌گاه صددرصد ديزاين (100% Design) که بزرگ‌ترين نمايشگاه طراحی در سراسر انگليس است بازديد کردند و ضمن آن بازديد وی کارکنان آيوری‌اگ را ديدند که کابل سبزرنگی در دست دارند و با کانکس آشنا شدند. مدير شرکت ساند اند ويژن ابتدا چندان متقاعد نشد، اما بعد از گفت‌وگو با بخش فنی آيوری‌اگ مجاب شد تا پروژه را به سمت کانکس ببرد.

مرحله‌ی بعد، حضور در دوره‌ی صدور گواهی‌نامه‌ی کانکس در دفتر مرکزی آیوری‌اگ بود که دانش لازم را برای انجام این پروژه در اختیارشان می‌گذاشت و ضمن آن رابطه‌ی طولانی و ماندگاری با تیم آیوری‌اگ ایجاد می‌شد. اين دوره‌ی تخصصی پنج روز ادامه یافت و طی آن نظريه و مفاهیم KNX/EIB به همراه مهارت‌های آموزشی در زمینه‌ی ETS که یک ابزار مستقل برنامه‌نویسی‌ست و همه‌ی چیزهایی که کارآموزان برای اجرای یک پروژه کانکس باید بدانند، آموزش داده شد.

آن‌ها پس از گذراندن دوره‌ توانستند طرح را برای پروژه‌يی شامل ۶۰ کانال روشنایی، ۱۲ ناحيه‌ی گرمایشی و ده کانال پرده پیاده‌سازی کنند. اين پروژه یک پروژه‌ی بزرگ برای یک تازه‌کار در حوزه‌ی کانکس به حساب می‌آمد. با وجود این که انجام این پروژه برای آن‌ها اضطراب به همراه داشت، اما با پشتی‌بانی آیوری‌اگ و جامعه‌ی تخصصی کانکس توانستند پروژه را با موفقیت تحویل دهند.

هم‌چنان که پروژه‌های جدید آغاز می‌شدند، شرکت ساند اند ویژن متوجه شد که اغلب استفاده از کانکس مناسب‌ترین راه حل است. دامنه‌ی گسترده‌يی از امکانات با چندین تولیدکننده که همگی با اتکا به دستگاه‌هایی که از يک گذرگاه مشترک و همان بستر برنامه‌نويسی ETS بهره می‌برند، یکی از اصلی‌ترین عامل‌های تصمیم‌گیری برای ساند اند ویژن بود. اگرچه هر پروژه‌ی کانکس برای ساند اند ویژن از لحاظ سطح پیچیدگی و تنوع متفاوت بوده، اما فرآیند انتخاب محصولات برای هر پروژه ساده است.

تیم ساند اند ویژن به طور مداوم دانش و مهارت خود را با آموزش‌های آیوری‌اگ، جلسات آموزشی با تولیدکننده‌ها و شرکت در رخ‌دادها و نمایش‌گاه‌های صنعتی گسترش می‌دهد. از آن‌جا که اکنون این تیم از اعضای حرفه‌يی کانکس و هم‌چنین از شرکای تجاری گيرا است، توانسته‌اند در اين حوزه‌ی دانش و تکنولوژی به خوبی پیشرفت کنند. از قبل همين تعامل‌ها مشتريان و معماران جديد به آن‌ها سفارش کار می‌دهند.

ساند اند ویژن به کمک کانکس توانسته از یک شرکت ارائه‌دهنده‌ی سیستم‌های صوتی تصویری به یک تیم توانا برای پياده‌سازی و اجرای چندین پروژه به طور هم‌زمان تبدیل شود. ارزش پروژه‌های آن‌ها در طول سال‌ها افزایش یافته است که بخشی از آن به دلیل توانایی‌شان در کنترل زیرسیستم‌های مبتنی بر کانکس است.

از زمانی که ساند اند ويژن کانکس و آیوری‌اگ را کشف و پيدا کرده، شاهد تغییرات زیادی بوده است. در گذشت ساليان آيوری‌اگ حمایت‌کننده‌ی ساند اند ویژن بوده است و روابط خوبی برقرار کرده‌اند. در طی رکود اقتصادی، آيوری‌اگ تیم ساند اند ویژن را از سخت‌ترین شرایط عبور داده و همین حمایت‌ها باعث تداوم همکاری‌شان شده است و بازدهی تازه‌يی را برايشان به ارمغان آورده است.

مطالب مشابه

بازار و صنعت

بیشتر بخوانید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست