وقتی خانه را هوشمند می‌کنی…

شبکه CNN در برنامه‌ی نمایش امروز (Today Show)، با کرلی در باره‌ی هوشمندسازی خانه‌اش به گفتگو نشسته است. آنها یک خانواده‌ی چهار نفره هستند که با یک سگ نه چندان کوچک به نام مارتی، در یک خانه هوشمند زندگی می‌کنند. با هم به بخشی از این گفتگو می‌پردازیم.

ممنون از این که ما را در خانه‌ی زیبایتان پذیرفتید تا کمی به گپ و گفت بپردازیم. طراحی این خانه‌ی زیبا از کجا الهام گرفته شده؟

خب زندگی در کالیفرنیا هم داخل خانه و هم بیرون آن جریان دارد. به همین دلیل هم راحتی و آرامشی که در خانه فراهم می‌کنیم بسیار حائز اهمیت است.

طراحی خانه را خودتان انجام داده‌اید یا به طراح سپرده‌اید؟

من واقعاً عاشق طراحی و دکوراسیون خانه هستم و قبلا با طراحان زیادی از نزدیک همکاری داشته‌ام. با این که به طراحی علاقه‌ی زیادی دارم و دوست ندارم فرد دیگری فضای خانوادگی ما را طراحی کند، اما، حالا که هزینه‌ی هنگفتی بابت خرید خانه کرده‌ام، دوست ندارم هیچ اشتباهی از هیچ جهتی صورت بگیرد و ترجیح می‌دهم این مسولیت را به یک متخصص کاربلد بسپارم.

چرا هوشمندسازی خانه برایتان مهم است؟

من همیشه طرفدار خانه‌های بزرگ و هوشمند بوده‌ام. حقیقتش هدف اصلی ما این بود که این تجهیزات بتوانند در سبک زندگی ما تأثیر مثبتی بگذارند. راستش، ما کمتر از زاویه‌ی یک تکنولوژی پیشرفته به آن نگاه کرده بودیم. من همیشه از این که خانه نباشم و دوستانم مجبور باشند که پشت در بمانند تا من برسم احساس بدی داشته‌ام. در حالی که آیفون تصویری و قفل هوشمند این مشکل را برای من به طور کامل حل کرده‌اند. من همیشه به اطرافیانم می‌گویم که مشکلات مربوط به فناوری را حل کنید. این تکنولوژی به شما کمک می‌کند تا روی زمان و پول خود سرمایه‌گذاری کنید و  زندگی خود را مطابق روز جلو ببرید. مهم‌تر از همه‌ی این‌ها، سطح زندگی ما بدون هیچ تغییری در طراحی بهبود پیدا کرد.

خانه‌ی هوشمند برای شما چه مفهومی دارد؟

به نظر من خانه‌ی هوشمند مفهومی هست که به سرعت در حال تحول است. مردم قبلاً فکر می‌کردند که خانه‌ی هوشمند تنها درباره‌ی کنترل خانه از راه دور است. اما این تکنولوژی روز به روز شناخته شده‌تر می‌شود. در خانه‌ی هوشمند چیزی که نصیب‌تان می‌شود پشتیبانی و حمایتی است که به طور حتم به آن نیاز دارید. راحتی، ایمنی و سادگی خصوصیاتی هستند که افراد هنگام هوشمندسازی خانه به دنبال‌شان هستند.

شما استفاده از چه محصولاتی را به دیگران توصیه می‌کنید؟

تجهیزات هوشمندی که من اغلب به دیگران توصیه می‌کنم ترموستات و قفل‌های بدون کلید هستند که خود دروازه‌ای به سوی یک سیستم بزرگ‌ترند و این امکان را فراهم می‌کنند که افراد بتوانند از راه دور به خانه‌ی خود دسترسی داشته باشند. مثلاً، مزیت استفاده از این قفل‌ها این است که شما را به کلید محدود نمی‌کند و به راحتی از طریق تلفن هوشمند کنترل می‌شوند. ترموستات‌ها هم از طرفی، این امکان را فراهم می‌کنند که مقدار انرژی که صرف گرم کردن یا خنک کردن دمای خانه می‌شود را کنترل کنید.

تا جایی که اطلاع دارم موضوع امنیت یکی از مهم‌ترین فاکتورهای مد نظر شماست. شما چه راه‌حلی را در این زمینه به کار گرفته‌اید؟

زمانی که شما دارای فرزند هستید، همیشه باید یک چشمان به خانه باشد و تمام وقت مراقب باشید. اطمینان از این که می‌توانم درها را به راحتی قفل کنم، یا از بسته یا باز بودن در گاراژ مطمئن شوم و از طریق دوربین‌های داخلی و خارجی از امنیت خانه‌ام مطلع شوم، همه‌ی این‌ها، خصوصاً زمان‌هایی که در سفر هستم، به من دلگرمی می‌دهند.

کنترل امنیت خانه به وسیله‌ی تبلت هوشمند خانگی.

اوه، آیفون تصویری!! این یک وسیله‌ی عالی است که هر وقت کسی زنگ می‌زند، تلفن یا تبلت هوشمند خانه‌ی شما زنگ می‌خورد. اگر شخص پشت در، دوست یا آشنای شما باشد می‌توانید در هر کجا که باشید در را برای او باز کنید و همین که خانه‌ی شما را ترک کرد در را پشت سر او قفل کنید.

شما چه جنبه‌هایی از سرگرمی را برای خانه‌تان در نظر گرفته‌اید؟

در آشزخانه‌ی ما، جایی که معمولاً وقت زیادی در آن‌جا سپری می‌کنیم، به تعداد اعضای خانواده یک دکمه روی دیوار تعبیه شده، که هر کدام می‌توانیم لیست موسیقی‌های مورد علاقه‌مان را از اسپاتیفای پخش کنیم.

مورد دیگری که من بسیار به آن علاقه‌مندم این است که خانه، بعد از غروب آفتاب، به طور خودکار برای خواب آماده می‌شود. پرده‌ها پایین می‌آیند، میزان روشنایی تغییر می‌کند یا بعضی از چراغ‌ها خاموش یا روشن می‌شوند.
این بخشی از گفتگو در باره‌ی سیستم هوشمندسازی خانه‌ی کرلی بود که در صورت علاقه‌مندی می‌توانید ادامه‌ی مطلب را در اینجا بخوانید.

, , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست