هوشمندسازی خانه شما تا چه میزان ضروری است؟

اغلب زمانی که برای صرف غذا وارد رستوران می‌شویم دو مسئله ذهن‌مان را به خود مشغول می‌کند. یکی از این دو مسئله درستی تصمیم ما برای رفتن به رستوران است. و اما مسئله‌ی دیگر، غذایی است که باید از منوی رستوران انتخاب کنیم. موضوع تصمیم‌گیری برای هوشمندسازی خانه هم دقیقا احساسی مشابه دارد. شاید بپرسید این دو موضوع چه ارتباطی با هم دارند یا چگونه می‌توانند احساس مشابهی درون ما ایجاد کنند؟ پاسخ این سوال واضح است:

  • اولاً، هرگز نمی‌توانید از سطح بالای رضایت و رفاه چیزی آگاه شوید مگر این که آن را تجربه کرده باشید.
  • دوماً، امتحان کردن هر تجربه‌ی جدید، با شک و تردید همراه است. اما بعد از تست کردن و نتیجه گرفتن احساس رضایت و غرور سراغمان می‌آید و از تصمیم درستی که گرفته‌ایم خشنود می‌شویم.

در این مطلب لیستی از چند سوال وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر بتوانید برای داشتن یک خانه‌ی هوشمند تصمیم‌گیری کنید.

آیا در خانه کار می‌کنید و اغلب تماس تلفنی دارید؟

اگر جواب شما به این سوال مثبت است، پس خانه‌ی هوشمند با نوآوری‌هایی نظیر کنترل و هوشمندسازی خانه می‌تواند در نقش ناجی شما عمل کند. از خاموش کردن فن تا کاهش سرعت آن، یا روشن کردن چراغ اضافی درست قبل از تماس تصویری، همگی با داشتن خانه‌ی هوشمند به صورت اتوماتیک قابل اجرا هستند. کافیست تلفن همراه‌تان را بردارید و روی چند گزینه کلیک کنید یا به سادگی تمامی کارها را به دستیار مجازی الکسا بسپارید.

بعد از یک روز پرمشغله و طولانی در محل کار نیاز به کمی استراحت دارید؟

اگر پاسخ‌تان مثبت است، باید بگوییم که با داشتن یک خانه‌ی هوشمند می‌توانید خانه‌ی خود را در حالی که روی مبل مشغول استراحت‌اید، کنترل کنید. از خاموش کردن سیستم سرمایشی هنگام مطالعه تا بستن پرده‌ای که هنگام رفتن به بالکن باز مانده است. پس در حالی که از استراحت خود روی مبل لذت می‌برید، همه چیز تحت کنترل است.

تخت‌تان با کلید کولر فاصله دارد؟

تصور کنید ساعت 3:30 صبح است و شما در حالی که به شدت احساس سرما می‌کنید از خواب بیدار می‌شوید. در حالی که به شدت احساس خواب‌آلودگی می‌کنید اما مجبورید مسافتی را برای خاموش کردن کولر طی کنید. مطمئناً این حس و حال را تجربه کردید. دیگر نیاز به نگرانی نیست. زیرا اگر خانه‌ی خود را هوشمند کنید، کولر و حتا تمامی چراغ‌های خانه از طریق تلفن همراه تحت کنترل شما هستند.

روزتان بدون یوگا و مراقبه کردن کامل نمی‌شود؟

در این صورت شما حتماً به خانه‌ی هوشمند نیاز خواهید داشت. زیرا، این زمانی است که شما ترجیح می‌دهید کمترین میزان مزاحمت را داشته باشید. هرچند، در این مواقع قانون مورفی شروع می‌شود!!!

این اتفاق برای همه پیش آمده. مثلاً زمانی که می‌خواهید به کارتان برسید، از شما می‌خواهند پکیج را روشن یا کولر را خاموش کنید!!! اما در یک خانه‌ی هوشمند تمامی این کارها زمانی که روی مت در حال  یوگا کردن هستید، قابل انجام است.

همیشه خواستار تنظیم میزان روشنایی چراغ هنگام تماشای فیلم یا در شب‌نشینی‌هایتان بوده‌اید؟

میزان روشنایی چراغ‌ها را هنگام تماشای فیلم یا بعد از یک روز کاری پرمشغله کم کنید و با یک روشنایی زرد رنگ و کم‌نور مشغول استراحت شوید. قطعاً اگر چشمانتان قدرت صحبت کردن داشتند از شما برای این کار قدردانی می‌کردند!

خانه‌ی شما قدیمی است و هیچ چیز تازه‌ای درمورد آن وجود ندارد؟

برای داشتن یک خانه‌ی هوشمند همیشه نیاز به تغییر سیم‌کشی وجود ندارد. برخی از خانه‌های هوشمند هستند که کاملاً با سیم‌کشی قدیمی خانه‌های شما نیز سازگارند. دقیقاً همانند خانه هوشمند نستک.

شما همیشه در تکنولوژی پیش‌قدم بوده‌اید؟

اگر همیشه جزء افرادی بوده‌اید که در خرید نسخه‌های جدید آیفون پیشرو و پیش‌قدم بوده‌اند؛ یا در به روز رسانی اندرویدشان یک روز هم معطل نمی‌کنند و در کل اگر مدام پیگیر تکنولوژی و حواشی مربوط به آن بوده‌اید، قطعاً خانه‌ی هوشمند برای شما انتخابی درست و به جاست.

اگر از این ۷ پرسشی که مطرح کردیم، جواب شما به بیش از ۴ مورد آن مثبت بوده است، پس خودتان بهتر می‌دانید که خانه‌ی هوشمند تا چه حد برای شما ضروری است! گاهی اوقات ممکن است هزینه پیاده‌سازی این تکنولوژی کمتر از مبلغی باشد که برای گوشی هوشمندتان خرج کرده‌اید؛ و این دلیل دیگری است که باید حتماً تجربه‌ی زندگی در خانه‌ی هوشمند را امتحان کنید.

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست