سیستم صوتی و روشنایی هوشمند

هنگامی که قصد هوشمندسازی خانه‌تان را دارید نیازی نیست که تمام تجهیزات هوشمند را تهیه کنید. شما می‌توانید خانه‌تان را با توجه به نیاز و میزان بودجه‌تان هوشمند کنید. برای داشتن یک خانه هوشمند باید مرحله به مرحله پروسه هوشمندسازی را طی کنید. به ویژه زمانی که قصد هوشمندسازی روشنایی و سیستم صوتی را دارید. شروع پروژه و راه‌حل‌های هوشمندسازی کاملا‌ً به شما بستگی دارد و شما هستید که تصمیم می‌گیرید تنها یک اتاق یا کل خانه را هوشمند کنید.

روشنایی هوشمند

با مجهز کردن خانه به روشنایی هوشمند می‌توانید از مزایای یک خانه‌ی هوشمند با سطح بالای مدیریت آن برخوردار شوید. روشنایی هوشمند با قابلیت تنظیم و کنترل از راه دور و از طریق گوشی تلفن و تبلت، می‌تواند در مصرف بهینه‌ی انرژی و آسایش خیال به شما کمک کند. طراحی مدرن تجهیزات هوشمندسازی روشنایی، دکوراسیون خانه‌ی شما را زیباتر می‌کند.

برای استفاده از روشنایی هوشمند شما چند گزینه دارید. شما می توانید از طریق زمان‌بندی، نور و روشنایی خانه ی خود را در بازه‌های زمانی مختلف کنترل کنید. شما می توانید با استفاده از برنامه نصب شده روی گوشی که به وای‌فای متصل است، شدت و رنگ نور را کنترل کنید. زمانی که تعداد لامپ‌های خانه یا محل کارتان افزایش پیدا می کند، بهتر است از کلید های چند پل روشنایی استفاده کنید.

همچنین، می‌توانید برای هر پل کلید، سناریوهای مد نظرتان را بر روی گوشی موبایل اجرا کنید. مثلا یک پل از کلید را اختصاص دهید به سناریو تماشای فیلم در شب، که با فعال کردن آن، چراغ ها خاموش شوند. یا یک پل دیگری را برای بیدار شدن از خواب برنامه ریزی کنید که هنگام بیدار شدن نور چراغ به تدریج زیاد شود. یا یک سناریو سرگرمی برای یک اتاق مشخص کنید که با فعال شدن آن چراغ اتاق روشن و موسیقی پخش شود.

سیستم روشنایی فیلیپس هیو.

امروزه، به دلیل مسائل امنیتی اغلب مصرف‌کنندگان خانه‌ی هوشمند در سراسر جهان ترجیح می دهند روشنایی هوشمند خانه‌شان را از راه دور کنترل کنند. بنابراین، زمانی که بیرون از خانه و یا در سفر هستند می‌توانند از طریق گوشی هوشمند لامپ‌ها را خاموش و روشن کنند. همچنین، با تنظیم برنامه‌ای می‌توان روشنایی خانه را به گونه‌ای تنظیم کرد که هنگام باز شدن در، چراغ‌ها روشن شوند. با اعمال چنین برنامه ای شما هیچ وقت در خانه‌ای تاریک راه نمی‌روید.

آیا شما جز آن دسته از افرادی هستید که طرفدار استفاده از نور طبیعی در خانه هستند؟ باید بگوییم که کلید پرده برقی هوشمند کاملا مناسب شماست. شما می‌توانید از طریق گوشی تنها با یک کلیک پرده‌های برقی را روشن، تاریک، باز و یا بسته کنید. همچنین از طریق فرمان های صوتی نیز می توانید پرده‌ها را مدیریت و کنترل نمایید. علاوه بر این، می‌توانید سناریوهای مختلف روشنایی را در طول روز طبق اولویت‌بندی برای کلید پرده هوشمند تنظیم کنید.

گزینه‌های قابل برنامه‌ریزی برای برقراری ارتباط هماهنگ بین دستگاه‌های شما بی انتها است. این قابلیت‌ها این امکان را به شما می‌دهد که چراغ‌های دکوراسیون داخلی خانه‌تان را مطابق سبک زندگی‌تان تنظیم کنید.

سیستم صوتی

سیستم صوتی از بخش‌های اصلی در طراحی خانه‌ی هوشمند است که برای صاحب خانه‌ها اهمیت زیادی دارد. شما می توانید یک اتاق یا کل خانه را به این سیستم مجهز کنید.

آیا شما اهل موسیقی هستید؟ سیستم صوتی می‌تواند تمام دستگاه‌های صوتی خانه شما را با هم ترکیب کند. شما می توانید از طریق نرم افزار مربوطه، موسیقی را کنترل و به وسیله بلندگوهای کار شده در اتاق یا خانه، آهنگ مورد علاقه‌تان را بشنوید.

شما انتخاب می کنید که کدام موسیقی در کدام اتاق پخش شود. تصور کنید زمانی که در آشپزخانه مشغول آشپزی هستید می توانید لیست موسیقی محبوبتان را بر اساس سبک و خواننده مورد علاقه‌تان تنظیم و گوش دهید.

اگر خانه شما پاتوق دورهمی‌های دوستانه است می توانید برنامه های جذابی برای مهمانی‌های دوستانه‌تان بچینید. مثلا زمانی که در حیاط نشسته و مشغول گپ زدن هستید موسیقی ملایم پخش شود و هنگامی که در اتاق بازی مشغول بازی هستید آهنگ های مهیج اجرا شود.

با یکپارچه سازی سیستم صوتی، می‌توانید از طریق برنامه نصب شده روی گوشی هوشمند تنها با لمس یک دکمه و همچنین از طریق فرمان‌های صوتی تمام دستگاه‌های خانه را به راحتی کنترل و مدیریت کنید.

برای اینکه مطمئن شوید سیستم روشنایی و سیستم صوتی شما به درستی کار می کند بهتر است برای نصب آن از نیروی متخصص کمک بگیرید تا روند کار سریع‌تر پیش رود.

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست