تجهیزات هوشمند و ضروری در خانه‌ها

امروزه می‌بینیم که خانه‌های هوشمندی که در انتظارشان بودیم به لطف بخش اعظمی از لوازم جانبی، پدیدار شده‌اند. این تجهیزات هوشمند می‌توانند یک خانه‌ی معمولی را به خانه‌ای ایمن با حریم خصوصی و بهره‌وری انرژی بالا تبدیل کنند. کنترل دمای خانه، سیستم روشنایی و امنیتی تنها با یک فرمان صوتی ساده، گوشی هوشمند و یا تبلت، همگی از امتیازهای یک خانه‌ی هوشمند است.

در این مطلب در باره‌ی چندتجهیزات هوشمند ضروری صحبت می‌کنیم.

روشنایی هوشمند

یک سیستم روشنایی هوشمند، نه تنها مدیریت سیستم روشنایی را راحت‌تر می‌کند، بلکه  ممکن است به خواب بهتر شما نیز کمک کند.

چراغ‌های خانه شما همانند سایر لوازم دیگر می‌توانند از طریق تلفن هوشمند یا تبلت کنترل و مدیریت شوند. برای مثال، می‌توانید از طریق یک صفحه‌ی لمسی که جایگزین کلیدها و دیمرهای سنتی یا حتا کنترل تلویزیون می‌شوند، مدیریت چراغ‌ها را در دست بگیرید. روشنایی هوشمند کاملا قابل تنظیم است. به طور مثال، می‌توان یک چراغ را به گونه‌ای تنظیم کرد که در زمان خاصی از روز روشن یا خاموش شود. یا حتا امکان پیاده‌سازی و اجرای سناریوهای مختلف را مطابق با نیازوجود دارد.

اگر کم‌خوابی یا بدخوابی دارید تغییر رنگ یا گرمای نور در نور پردازی هوشمند می‌تواند به کیفیت خواب شما کمک کند. سپس رد طول شب به مرور از روشنایی اتاق بکاهید تا چشمانتان برای خواب آماده شود.

کنترل سیستم روشنایی از طریق صفحه‌کلیدهای لمسی.

ترموستات

ترموستات هوشمند به شما کمک می‌کند تا محیط خانه‌ی خود را در دمای مطلوب نگه دارید. این در حالی است که شما تنها از آن منبع انرژی‌یی که ضروری و مورد نیاز است استفاد می‌کنید. در صورتی که یک ترموستات معمولی به شما این امکان را می‌دهد که دما را به طور دستی تغییر دهید. اما ترموستات هوشمند را می‌توان از قبل تنظیم کرد. همچنین رطوبت خانه شما را با فصول مختلف تنظیم می‌کند.

علاوه بر این، با یک ترموستات هوشمند می‌توانید دمای خانه را از راه دور کنترل کنید. به طوری که می‌توانید در مسیر برگشت به خانه دمای سالن را تغییر دهید. مهم‌تر از همه، صورت حساب انرژی سالانه شما را به صورت قابل توجهی کم می‌کند و رد پای کربن را کاهش می‌دهد.

تنظیم دمای محیط خانه به وسیله‌ی تبلت خانه هوشمند.

دستیارهای صوتی

فکر می‌کنید اگر بتوانید تمامی تجهیزات خانه‌ی هوشمند خود را از طریق یک وسیله جانبی کنترل کنید، آن وسیله چه می‌تواند باشد؟! امروزه کنترل تجهیزات از طریق فرمان‌های صوتی این رویا را برای صاحب خانه‌ها به واقعیت بدل می‌کند. این دستیار صوتی به فرمان‌های شما پاسخ می‌دهد و انجام امور روزانه از خرید مواد غذایی گرفته تا برنامه‌ریزی برای داشتن یک قرار ملاقات را برای شما راحت‌تر می‌کند.

این تکنولوژی برای کاربران کم‌توان نیز بسیار کاربردی و ارزشمند است و به آن‌ها در انجام کارهایی مثل کنترل چراغ‌ها، ترموستات و سیستم امنیتی کمک می‌کند.

تمامی ویژگی‌ها و خصوصیات یک خانه هوشمند می‌توانند به هم متصل و یکپارچه شوند. زمانی که این اتفاق بیافتد، مدیریت و نظارت بر سیستم‌های مختلف خانه‌ی هوشمند شما راحت‌تر می‌شود.

مدیریت خانه‌ی هوشمند از طریق فرمان‌های صوتی به وسیله دستیارهای صوتی.

قفل‌های هوشمند

هنوز هم بعد از خروج از خانه نگران قفل کردن در خانه‌تان هستید؟ با داشتن قفل‌های هوشمند، آرامش و راحتی را جایگزین نگرانی‌هایتان کنید.

قفل‌های هوشمند بی‌شک، تکمیل کننده‌ی قفل‌های سنتی هستند. مثلا می‌توان درب خانه را بدون استفاده از کلید قفل یا باز کرد. حتا این کار را از راه دور هم می‌توان انجام داد. همچنین هشدارهایی در رابطه با رفت و آمد افراد به خانه‌تان دریافت می‌کنید.ساختمان

تضمین امنیت خانه با قفل‌های هوشمند.

قطعا تجهیزات زیادی هستند که می‌توانند خانه‌ی هوشمند شما را تکمیل‌تر کنند. در صورت علاقه‌مندی می‌توانید مطلب کامل را در وبلاگ کنترل‌فور بخوانید.

, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست