خانه‌ی قرن ۲۱ و مرد آهنين

اگر به جهان اطراف‌مان نگاه کنیم دنیایی هوشمندتر از پيش را می‌بینیم که سرتاسر آن با تکنولوژی‌های مختلف احاطه شده است. در دنیایی که اینترنت تمامی زندگی ما را تسخیر کرده، همه‌ی سرمایه‌مان در ضرب سرانگشتان‌مان نهفته است. ماشین‌های بدون سرنشین، سفارش غذا تنها با چند کلیک و … که مثال‌های بارزی از یک جهان هوشمند هستند. با اين همه، هنوز ما در همان خانه‌ها و به همان روشی زندگی می‌کنیم که پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایمان زندگی می‌کردند. هرچند سبک زندگی‌مان به طرز چشم‌گیری در حال تغییر است.

در گذشته، هدف از ساختن خانه‌ها بیش‌تر بنا کردن مکانی برای زندگی و سقفی روی سر بوده. ما نیز در سده‌ی اخیر برای بنا کردن خانه به همان دستورالعمل قبل رسیده‌ایم. درست است که خانه‌های مدرن بزرگ‌تر اند، مصالح ساختمانی به کار رفته در آن‌ها متفاوت است، راحت‌تر و برخوردار از تکنولوژی پیشرفته‌تری هستند، اما در حقیقت، آن‌ها مثل پوسته‌يی خالی می‌مانند که باید با اموال و دارایی‌مان پر شوند و آسایشی دوچندان برایمان فراهم کنند.

خانه‌های نو

سیستم‌ها و ابزارهای هوشمندی که در خانه‌ها‌ی قرن جدید به کار رفته‌اند، باعث افزایش کارایی و بازدهی آن‌ها می‌شوند و هم‌چنین راحتی و آسایش بیش‌تری را به ارمغان می‌آورند.

این خانه‌ها چنان هوشمند هستند که منابع نیرو را به خوبی مدیریت می‌کنند و باعث کاهش مصرف بی‌ حد و حصر انرژی می‌شوند. از طرف دیگر، خانه‌هایی که از تکنولوژی هوشمند بهره می‌برند، امنیت بیش‌تری دارند. به نظر می‌رسد زندگی در قرن بیست و یکم راحت‌تر و ساده‌تر از گذشته است، نه؟

با پیش‌رفت‌های اساسی در صنعت اتوماسیون خانگی، استفاده از این امکان نسبت به هر زمان دیگری مقرون به صرفه‌تر است. در آینده‌ی نه چندان دور همه‌ی افراد، زندگی در ساختمان‌های مجهز به تکنولوژی‌های هوشمند را تجربه خواهند کرد. از همین حالا فکر کنید! در آینده، چه انتظاری از خانه‌ی هوشمندتان دارید؟

  • وقت آزاد بیش‌تری برای شما

زمان مهم‌ترین سرمایه من و شماست. اکثرا مقدار زیادی از وقت‌مان را صرف کارهای تکراری می‌کنیم که اتفاقا ضروری هستند و باید انجام شوند. تصور کنید همه‌ی این کارها تنها با یک دستور صوتی انجام شود! با تکنولوژی خانه‌ی هوشمند این کار شدنی‌ست. با این کار وقت‌تان را صرف آن‌چه برایتان مهم‌تر است، می‌کنید.

  • پس‌انداز بیش‌تری برای شما

زندگی آن‌قدرها هم خرج ندارد، اگر و تنها اگر روش مناسبی برای اداره‌ی آن انتخاب شود. لزومی ندارد که برای موارد بی‌استفاده و غير ضروری هزينه‌ی انرژی بپردازيد. چه‌طور؟ با نصب سیستم هوشمند می‌توانید پول‌تان را ۳۰ درصد بیش‌تر از قبل پس‌انداز کنید، چون این سیستم می‌تواند جلو اتلاف انرژی را بگيرد. اين یعنی یک سرمایه‌گذاری کاملا هوشمندانه!

  • تخریب کم‌تر محیط زیست

خانه‌يی که منجر به انتشار گازهای گل‌خانه‌يی و اثرات نامطلوب محیط زيستی شود، خانه‌ی مناسبی نیست. بازدهی در خانه‌ی هوشمند بسیار بالاتر از یک خانه‌ی معمولی است. با خانه‌ی مجهز به سیستم هوشمند دیگر ردی از گازهای کربن باقی نمی‌ماند.

  • امنیت بالاتر، آرامش بیش‌تر

فراموش کرده‌اید که اتوی لباس‌تان را خاموش کنید؟ یا در را قفل کنید؟ خوبی خانه‌ی هوشمند این است که شما در هر جایی که هستید، می‌توانید وضعیت خانه‌تان را بررسی کنید و محیط زندگی‌تان را از هر نوع خطری دور نگه دارید.

  • آسودگی و راحتی

اختراع دستگاه‌های کنترل از راه دور یکی از مهم‌ترين اختراع‌ها بوده است. این روزها، اکثر وسیله‌ها دارای دستگاه کنترل از راه دور یا کنترل‌کننده‌ی صوتی هستند. تصور کنید خانه‌ی شما عادات شما را بداند و از علائق‌تان باخبر باشد و طبق آن عمل کند! خانه‌ی هوشمند مانند یک خدمت‌کار شخصی‌ست که نیاز شما را بر می‌آورد.

  • جارویس را به خانه‌تان ببرید!

اگر با «مرد آهنین» آشنا هستید، حتما می‌دانید که نام دست‌یار شخصی او «جارویس» بود. شما در خانه‌ی هوشمند دست‌یار شخصی خودتان را خواهید داشت. معرکه نیست؟

جارویس: دستیار شخصی مرد آهنین.

 

آینده‌يی نه چندان دور

شاید بعد از خواندن این مطلب خوشحال شوید که بخشی از این آینده‌ی روشن هستید و این که می‌دانید چه‌گونه با داشتن خانه‌ی هوشمند می‌توانید زندگی کارآمدتر و لذت‌بخش‌تری داشته باشید.

اگر به جای این که به خانه‌تان تنها به عنوان سرپناه نگاه کنید، آن را دارای شخصیت و هویتی بدانید که با آن ارتباط برقرار خواهید کرد، از زندگی در آن لذت خواهید برد. شاید بد نباشد به فکر یک کپی از مرد آهنین برای خودتان باشید!

, , , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست