مرا می‌بينی؟ صدايم را می‌شنوی؟

با نگاهی به بازار تجهیزات خانه‌ی هوشمند چه بسا اوضاع خيلی یک‌نواخت به نظر برسد. هر وقت که شرکت‌ها از تازه‌ترین محصولات خود رونمایی می‌کنند کاربرها منتظر محصول جدید و متفاوتی هستند، اما بيش‌تر اوقات متوجه می‌شوند که با چيزی از همان دسته‌های پيشین، مانند دماسنج‌ها، چراغ‌ها، دوربین‌های مدار بسته و … سر و کار دارند. در فرآيند هوشمندسازی خانه باید به این نکته توجه داشت که صرف اين که کاربر تمام محصولات هوشمند را داشته باشد، خانه‌اش هوشمند نمی‌شود. کاربر با استفاده‌ی بهینه از تک تک هم‌چه محصولاتی می‌تواند به خانه‌ی هوشمند دست پیدا کند.

آن‌چه چنين حسی را می‌تواند تغيیر دهد، يک دستگاه کوچولوی هوشمند محصول نوکلئوس است. دستگاه هوشمند نوکلئوس (Nucleus Smart Intercom) یک رابط برای برقراری ارتباط و گپ ویدئويی با دیگران است. با این دستگاه به شکل شگفت‌انگيزی می‌توان برای آمازون اکو یک واسط بصری مهیا کرد. حتا اگر خانواده‌يی ساکن یک خانه‌ی بزرگ بشوند و والدین به خاطر وسعت خانه و شلوغی سرشان فرصت مراقبت لحظه به لحظه از بچه‌ها را نداشته باشند، به کمک رابط تصویری این دستگاه می‌توانند مسیر بازی کودکان را دنبال کنند و زمانی که از آن‌ها دور هستند زیر نظر داشته باشند.

برقراری ارتباط و گپ ویدئویی با افراد خانواده.

تزئين روی کیک هم می‌شود امکانات گپ ویدئويی که به صورت داخلی در اين دستگاه تعبیه شده است. بچه‌ها با يک اشاره روی رابط می‌توانند با گوشی هم‌راه والدين‌شان ارتباط برقرار کنند.

اين دستگاه چندی‌ست که با قیمت ۲۵۰ دلار به بازار عرضه شده است. کارشناسان معتقد هستند که اين محصول با توجه به کارايی‌اش بیش از اين‌ها می‌ارزد.

, , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست