سوزی کلوتی، طراح داخلی و تکنولوژی خانه‌ی هوشمند

خلاقیت بخشی مهم از هر طراحی داخلی موفق در یک خانه است. این یکی از ویژگی‌های اصلی تمايز خانم سوزی کلوتی از ديگر طراحان داخلی‌ست. او دوران زندگی حرفه‌يی خود را با خلاقیت طی کرده است. او در همين مسير دفتر طراحی Lavish Design Build را داير کرده و موفقیت روزافزون آن را سبب شده است. سوزی کلوتی با طراحی‌های شاخص و ویژه، با تمرکز بر فضای پایدار و مؤثر، در کانادا اسم و رسمی به هم زده است.

نمايی از پايين، نمونه‌ی طراحی لوستر و کار نورپردازی از خانم سوزی کلوتی

کیفیت، خدمت، ارتباط و نوآوری هسته‌ی مرکزی کسب و کار اوست و آن‌ها را کلید موفقیت خود می‌داند. او به واسطه‌ی کارش، توجه به مشتری‌ها و ایده‌های بی‌نظیرش، خانه‌ها را به گونه‌ای طراحی می‌کند که به معنای واقعی زیبا و برازنده‌اند.

در ادامه، بخشی از یک گفت‌وگو با این طراح را در جواب به پرسشی در باره‌ی اين که چرا تکنولوژی خانه‌ی هوشمند بخشی جداناپذیر از طراحی‌های اوست، می‌خوانيم.

تکنولوژی در طراحی‌های سوزی کلوتی

«به عقیده‌ی من هوشمندسازی ساختمان فقط به آسودگی، راحتی و کنترل خانه تنها با یک اشاره ربط ندارد. طراحان داخلی از اتوماسیون ساختمان به عنوان بخشی ذاتی در طراحی برای حفظ و تنظیم فضای داخلی استفاده می‌کنند. سازندگان و صاحبان خانه‌های لوکس خواستار نگاهی تمیز و مدرن برای فضای زندگی خود هستند، تکنولوژی به ما این امکان را می‌دهد که نه تنها به خواسته‌ی مشتريان توجه کنیم، بل‌که لذت تجربه‌يی متفاوت در خانه‌ی هوشمند را به آنها هدیه دهیم.»

«تجربه‌ی کار کردن با راه حل‌ها و محصولات تايتان آتوميشن و کنترل-فور تجربه‌يی لذت‌بخش بود. اعتماد به آن‌ها به عنوان حرفه‌يی‌های خانه‌ی هوشمند به ایجاد فضایی تکنولوژی‌محور ياری می‌رساند. برای مثال، صاحب‌خانه‌ها با تنظیم حالت “پایان روز” در یک برنامه‌ی کاربردی و تنها با لمس یک دکمه یا صدور یک دستور ساده‌ی صوتی می‌توانند سیستم روشنایی را تنظیم کنند و از پخش خودکار موسیقی آرامش‌بخشی لذت ببرند.»

«به عبارت ساده، زمانی که شما زندگی هوشمند را تجربه کنید، دیگر بازگشت به عقب امری ناممکن است.»

جمع‌بندی

در ادامه­‌ی این گفت‌وگو، به مسائل دیگری از جمله ظرفيت‌های منحصربه‌فرد دفتر طراحی خانم کلوتی و رويکرد آن‌ها به فضاسازی محيطی و …  اشاره می‌شود. در صورت علاقه‌مندی، اصل مطلب را بخوانید.

, , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست